• בטיחות בעבודה

בטיחות

מתגאים בסביבת עבודה בטוחה

מעל העשייה היומיומית בכל אחד ממוקדי התעסוקה בחוגלה-קימברלי מרחף מימד ראשון במעלה - בטיחות. אנו מאמינים שהשקעה בבטיחות העובדים היא הבסיס לעשייה פרודוקטיבית ולהצלחה עסקית.
בחוגלה-קימברלי אנו מתגאים בכך ששלושת מפעלי החברה הגיעו ליעד של אפס תאונות, ואנו ממשיכים ופועלים לשמר הישג זה.

בדרך ליעד וכחלק מחברת Kimberly-Clark העולמית המנהלת את תחום ה- EHS (Environmental, Health, and Safety), אימצנו בחוגלה-קימברלי גישות מתקדמות ששמות את העובד והבטיחות במקום העבודה במרכז. גישות אלו דורשות מהעובדים לשאת באחריות משותפת לשם יצירת סביבת עבודה בטוחה ואפקטיבית.

כשהבטיחות במרכז יש תוצאות

השקעה בתחום הבטיחות, וגישה הדורשת מכל עובד לקחת אחריות על עצמו, על סביבתו ועל עמיתיו לעבודה, הביאו לכך שמפעלי חוגלה-קימברלי מוכרים כמובילים בתחום EHS בישראל. המפעלים מהווים מוקד עלייה לרגל לחברות וארגונים רבים הבאים לראות וללמוד על הדרך שהובילה אותנו לחזון אפס תאונות.

בכל שנה מתקיימים במפעלי חוגלה-קימברלי מגוון מבדקי בטיחות, פנים ארציים ובינלאומיים של חברת האם  Kimberly-Clark, כאשר בכל המבדקים זוכים המפעלים לציונים הגבוהים ביותר, ואף בהכרה עולמית ובפרסי הוקרה.

בנוסף, כל מפעלי חוגלה-קימברלי מאושרים לתקנים הבאים:

  • שלושה תקני ISO ברמת פלטינה:ISO 9001 - מערכת ניהול, ISO 1400- איכות הסביבה, ISO 1800- ניהול בטיחות.
  • התו הירוק.
  • אישור מכון התקנים לכל מוצרי חוגלה-קימברלי.

יוצרים ומעצבים את המציאות בה אנו חיים

"אין פעולה שאנחנו עושים ששווה תאונה" במילים אלה מבטא נשיא Kimberly-Clark העולמית, טום פאלק, את ראיית העולם של חוגלה-קימברלי בכל הקשור לשמירה על בטיחות העובדים במקום העבודה. במשפט הזה גם טמונה האחריות של כל אחד מעובדי חוגלה-קימברלי לקידום סביבת עבודה בטוחה ואיכותית, המאפשרת יצירה ועשייה.

על מנת לקדם את נושא האחריות האישית והבטיחות, אימצנו בחוגלה-קימברלי שתי גישות שמשלימות את מעורבות והשפעת העובדים על סביבת העבודה שלהם. הראשונה היא הגישה הפרואקטיבית לבטיחות, המטמיעה בעובדים את ההבנה כי הבטיחות במקום העבודה מתחילה בהם. הגישה השניה היא תרבות LEAN והשיפור המתמיד, המכוונת את העובדים לקחת אחריות ובעלות על הדרך בה הם מתנהלים, בין אם מדובר בבטיחות, באיכות, בנראות סביבת העבודה, בתהליכי העבודה ובגישות רבות נוספות המביאות ערך ללקוח, ותוצאות טובות ביותר לחוגלה-קימברלי.

לגישה הפרואקטיבית מטרה עיקרית אחת - לקיחת אחריות אישית מצד העובדים על תחום הבטיחות על ידי זיהוי מקדים של פוטנציאל לאירועי בטיחות ומניעתם. הגישה הפרואקטיבית אומצה במפעלי חוגלה-קימברלי, וכיום היא חלק מהתרבות ומההתנהלות היום יומית באמצעות שגרות פרואקטיביות מגוונות:

  • דיווחי "כמעט ונפגע" של עובדים מאפשרים לשמור על רמת מעורבות גבוה ואכפתיות של העובדים בכל הנוגע לשמירה על בטיחותם ועל בטיחות חבריהם.
  • תצפיות משימה במטרה לוודא שמפעלי החברה עומדים בסטנדרטים שנקבעו.
  • שיחות בטיחות קבועות עם מנהלים ועובדים.
  • סקרי סיכונים במטרה לבצע זיהוי מוקדם של מצבים מסוכנים ומתן מענה אפקטיבי.
  • ניתוחי אירוע לשם הפקת לקחים ומניעת הישנות מקרים מסוכנים.
  • תרגולים לשמירה על כשירות מבצעית במצבי חירום.

תרבות LEAN ושיפור מתמיד פועלת אף היא לפיתוח האחריות האישית. מטרת הגישה היא מניעת בזבוז והתמקדות בפעילות המביאה ערך ללקוח. בעקבות הטמעת תרבות LEAN שלושת המפעלים שיפרו את יכולותיהם במגוון רחב של תחומים. כיום מפעלי חוגלה-קימברלי משמשים מודל לחיקוי ומנהלים מהארץ ומחו"ל מגיעים על מנת ללמוד את התהליך ותוצאותיו.